[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
XIV UEFS CUP IS HELD IN PRAGUE (CZECH REPUBLIC) FRON 17 OF MAY TILL 23 OF MAY 2010

COMPOSITION OF GROUPS

COMPETITION SCHEDULE

1- Nizna Volga Saratov (Russia)
2- Chemcomex Praga (Czech Republic)
3- MJEF Chanps Futsal (France)
18/05/2010
           16:00 h. Volhov Velikij Novgorod – Futsal LLivia         (Group C)
           18:00 h. Nizna Volga Saratov – MJEP Champs Futsal  (Group A)
           20:00 h. Opening Ceremony
20:30 h. Beaucaire Futsal – Benago Praha                    (Group B)
19/05/2010                                                                      
            16:00 h. Deddi Kaliningrad – Beaucaire Futsal             (Group B)
            18:00 h. Futsal LLivia – VRZ Gomel                            (Group C)
20:00 h. MJEP Champs Futsal - ChemcomexPraga      (Group A)
20/05/2010
            16:00 h. VRZ Gomel – VolhovVelikij Novgorod          (Group C)
            18:00 h. Chemcomex Praga – Nizna Volga Saratov      (Group A)
20:00 h. Benago Praha – Deddi Kaliningrad                  (Group B)
21/05/2010
            7 th Place 14:00 h.
            5 th Place 16:00 h.
            Semifinal 1 18:00 h.
Semifinal 2 20:00 h.
22/05/2010
           18:00 3rd Place game
           20:00 F I N A L
           21:30 h. Closing Ceremony
  
GROUP "A"
GROUP "B"
GROUP "C"
1- Deddi Kaliningrad (Russia)
2- Benago Praha (Czech Republic)
3- Beaucaire Futsal (France)
1- Volhov Velikij Novgorod (Russia)
2- VRZ Gomel (Belarus)
3-  Futsal LLivia (Catalonia)
Dowloads
REGULATION OF COMPETITION


GENERAL CLASSIFICATION XIV UEFS CUP PRAGUE 2010

 

Chemcomex Praga
Nizna Volga Saratov
V. Velikij Novgorod
Deddi Kaliningrad
VRZ Gomel
Beaucaire Futsal
Futsal LLivia
MJEP Champs Futsal
 Benago Praha

FINAL

Chemcomex Praga (*)
Nizna Volga Saratov
0
0

(*) penaltys winner

3-4 th places

Deddi Kaliningrad
V. Velikij Novgorod (*)
1
1

(*) penaltys winner

5-6 th places

Beaucaire Futsal
VRZ Gomel
2
3


1/2 FINAL

Deddi Kaliningrad
Nizna Volga Saratov (*)
1
1
Chemcomex Praga (*)
V. Velikij Novgorod
1
1

(*) penaltys winner


7-8 th places

Futsal LLivia
MJEP Champs Futsal
4
1

GROUP “A”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
Nizna Volga Saratov
MJEP Champs Futsal
9
2
 
1
Chemcomex Praga
2
2
0
0
8
1
6
+7
MJEP Champs Futsal
 ChemcomexPraga
0
4
 
2
Nizna Volga Saratov
2
1
0
1
10
6
3
+4
Chemcomex Praga
Nizna Volga Saratov
4
1
 
3
MJEP Champs Futsal
2
0
0
2
2
13
0
-11


GROUP “B”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
Beaucaire Futsal 
Benago Praha
5
3
 
1
Deddi Kaliningrad
2
2
0
0
20
2
6
+18
Deddi Kaliningrad
Beaucaire Futsal
9
1
 
2
 Beaucaire Futsal
2
1
0
1
6
12
3
-6
Benago Praha 
Deddi Kaliningrad
1
11
 
3
 Benago Praha
2
0
0
2
4
16
0
-12


GROUP “C”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
V. Velikij Novgorod
Futsal LLivia
9
2
 
1
V. Velikij Novgorod
2
2
0
0
12
3
6
+9
Futsal LLivia
VRZ Gomel
1
5
 
2
VRZ Gomel 
2
1
0
1
6
4
3
+2
VRZ Gomel 
V.Velikij Novgorod
1
3
 
3
Futsal LLivia
2
0
0
2
3
14
0
-11
  

RESULTS AND STANDINGS