[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
OPEN JUNIORS 2018 CLUBS, FUTSAL Y MICROFUTSAL 3X3
BORN IN 2004-2005-2006 THE BORN IN 2007-2008
COMPOSITION  OF  GROUPS
GROUP "B"
 1- ZVEZDA (Russia)
2- STARIY GORODOK (Russia)
GROUP "A"
1- JUNIOR (Russia)
2- FRANCE U14 (France)
3- GAEL "1" (Basque Country)
3- GAEL "2" (Basque Country)
COMPETITION SCHEDULE

RESULTS AND STANDINGS

 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
JUNIOR   
3
3
0
0
32
2
9
+30
2
GAEL "1"
3
2
0
1
14
12
6
+2
3
FRANCE U14
3
1
0
2
7
20
3
-13
4
LLORET ESPORTIV
3
0
0
3
5
24
0
-19
  
GROUP "B"
GROUP "A"
BORN IN 2004-2005-2006
SECTION FUTSAL
4- LLORET ESPORTIV (Catalonia)
4- GAMBIA (Gambia)
30/04/2018
19:30 JUNIOR — LLORET ESPORTIV    (Pompeu)                    

01/05/2018
10:00  GAEL "2" — GAMBIA  (Hall  A)                               
11:00  GAEL "1" — JUNIOR  (Hall A)
17:00  FRANCE U14 - LLORET ESPORTIV  (Hall  B)
                                           
02/05/2018  
10:00  GAEL "1" - FRANCE U14   (Hall A)
10:00  ZVEZDA - STARIY GORODOK (Hall  B)
10:45  GAEL "2"  - STARIY GORODOK(Hall A)
15:00  GAMBIA - ZVEZDA  (Hall A) 
         
03/05/2018  
10:00  ZVEZDA  -  GAEL "2" (Hall A)
10:00  FRANCE U14 - JUNIOR   (Hall B)
16:00  STARIY GORODOK - GAMBIA  (Hall A)
18:15  GAEL "1" - LLORET ESPORTIV   (Pompeu) 

04/05/2018
15:00  ½ of final A1- B2 (I) (Hall B)
16:00  ½ of final B1-A2 (II)  (Hall B)

05/05/2018

            16:00  FINAL: WINNERS SEMIFINALS  (Hall B)

DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
30.04
19:30
Pompeu
Junior – LLoret Esportiu
15
1
01.05
11:00
A
Gael "1" - Junior
1
8
01.05
17:00
B
France U14 - LLoret Esportiu 
4
3
02.05
10:00
A
Gael "1" - France U14 
8
3
03.05
10:00
B
France U14 - Junior  
0
9
03.05
18:15
Pompeu
Gael "1" - LLoret Esportiu
5
1
  
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
01.05
10:00
A
Gael "2" - Gambia 
4
6
02.05
10:00
B
Zvezda - Stariy Gorodok
5
3
02.05
10:45
A
Gael "2" - Stariy Gorodok 
0
6
02.05
15:00
A
Gambia - Zvezda
1
16
03.05
10:00
A
Zvezda - Gael "2"
6
1
03.05
16:00
A
Stariy Gorodok - Gambia
5
0
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
ZVEZDA   
3
3
0
0
27
5
9
+22
2
STARIY GORODOK
3
2
0
1
14
5
6
+9
3
GAMBIA
3
1
0
2
7
25
3
-18
4
GAEL "2"
3
0
0
3
5
18
0
-13
  
BORN IN 2007-2008
SECTION FUTSAL
1- GAMBIA
2- CATALONIA
3- FRANCE
4- RUSSIA

RESULTS AND STANDINGS

 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
FRANCE  
3
3
0
0
18
3
9
+15
2
RUSSIA
3
2
0
2
9
5
6
+4
3
GAMBIA
3
0
1
2
4
8
2
-4
4
CATALONIA
3
0
1
2
3
18
1
-15
  
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
30.04
11:30
A
Gambia (*) – Catalonia
1
1
01.05
16:00
A
Catalonia - France
2
15
02.05
16:00
B
France - Gambia
1
0
03.05
19:15
Pompeu
Russia - Catalonia
2
0
04.05
15:00
A
France - Russia
2
1
05.05
17:00
B
Gambia - Russia
3
6
     (*) Macth Winner by Penaltys so a score extra point in the standingss
BORN IN 2004-2005-2006
SECTION MICROFUTSAL 3X3
PARTICIPATING TEAMS
1- RUSSIA "1"

2- GAEL "1"

3- FRANCE "1"

4- CATALONIA

5- RUSSIA "2"

6- GAEL "2"

7- FRANCE "2"

8- GAEL "3"
COMPETITION SCHEDULE
01/05/2018 (1/4 FINALS)
16:00 CATALONIA - FRANCE "1"  (Hall  B1)
16:00 RUSSIA "1" - FRANCE "2"   (Hall B2)
16:30 GAEL "2" - RUSSIA "2"   (Hall B1)    
16:30 GAEL "1" - GAEL "3"  (Hall B2)              

04/05/2018 (1/2 FINALS)
12:30  GAEL "1" - GAEL "2"  (Hall  B1)  
12:30  FRANCE "1"  -  RUSSIA "1"  (Hall B2)                            
                                           
05/05/2018  
12:30  GAEL "1" - RUSSIA "1"  (Hall B1)
         

 

RESULTS AND STANDINGS

DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
01.05
16:00
B1
Catalonia - France "1"
1
3
01.05
16:00
B2
Russia "1" - France "2"
10
2
01.05
16:30
B1
Gael "2" - Russia "2"
6
2
01.05
16:30
B2
Gael "1" - Gael "3"
9
1
04.05
12:30
B1
Gael "1" - Gael "3"
6
1
04.05
12:30
B2
France "1" - Russia "1"
1
11
05.05
12:30
B1
 Gael "1" - Russia "1"
0
2
  
 FINAL

GENERAL CLASSIFICATION FINAL OPEN JUNIOR 2018 FUTSAL

BORN 2004-2005-2006

1st
JUNIOR  (Russia)
2nd
ZVEZDA (Russia)
3rd
STARIY GORODOK (Russia)
3rd
GAEL "1" (Basque Country)
5th
FRANCE U14 (France)
6th
GAEL "2" (Basque Country)
7th
GAMBIA (Gambia)
8th
LLORET ESPORTIV (Catalonia)


             Top Scorer Player: EGOR NICANOROV (JUNIOR)
          Best Goalkeeping: UGAITZ AZCARI ARIZETA (GAEL "1")   
Data
Time
Match
Hall
Result
05.05
16:00
JUNIOR - ZVEZDA 
B
6
3
  
Data
Time
Match
Hall
Result
04.05
15:00
JUNIOR - STARIY GORODOK
B
8
1
04.05
16:00
ZVEZDA - GAEL "1"
B
9
4
  
 SEMIFINALS
Data
Time
Match
Hall
Result
05.05
10:00
FRANCE U14 - GAEL "2"
B
3
2
  
 MATCH FOR 5-6 PLACES

GENERAL CLASSIFICATION FINAL OPEN JUNIOR 2018 MICROFUTSAL

BORN 2004-2005-2006

1st
RUSSIA "1"
2nd
GAEL "1"
3rd
GAEL "2" 
3rd
FRANCE "1"
5th
CATALONIA
6th
RUSSIA "2"
7th
FRANCE "2"
8th
GAEL "3"
  
BORN IN 2007-2008
SECTION MICROFUTSAL 3X3
PARTICIPATING TEAMS
1- GAMBIA
2- CATALONIA
3- FRANCE
COMPETITION SCHEDULE
4- RUSSIA
30/04/2018
12:30 GAMBIA - CATALONIA  (Hall  A)                    

01/05/2018
17:00  CATALONIA - FRANCE  (Hall   A)                               
                                           
02/05/2018  
18:15  FRANCE - GAMBIA  (Pompeu)
         
03/05/2018  
20:15  RUSSIA  -  CATALONIA   (Pompeu)

04/05/2018
16:00  FRANCE - RUSSIA (Hall  A)

05/05/2018

            18:00  GAMBIA - RUSSIA  (Hall  B)

RESULTS AND STANDINGS

 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
FRANCE   
3
3
0
0
17
3
9
+14
2
RUSSIA
3
2
0
1
6
5
6
+1
3
GAMBIA
3
1
0
2
6
6
3
0
4
CATALONIA
3
0
0
3
4
19
0
-15
  
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
30.04
12:30
A
Gambia – Catalonia
6
1
01.05
17:00
A
Catalonia -France
1
10
02.05
18:15
Pompeu
France - Gambia
4
0
03.05
20:15
Pompeu
Russia - Catalonia
3
2
04.05
16:00
A
France - Russia
3
2
05.05
18:00
B
Gambia - Russia
0
1
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL OPEN JUNIOR 2018 FUTSAL

BORN 2007-2008

1st
FRANCE
2nd
RUSSIA
3rd
GAMBIA
4th
CATALONIA

             Top Scorer Player: HILARIO CANNIZZARO  (FRANCE)
PARTICIPATING TEAMS
COMPETITION SCHEDULE
30/04/2018
11:30 GAMBIA - CATALONIA  (Hall  A)
01/05/2018
16:00 CATALONIA - FRANCE    (Hall A)
02/05/2018
16:30 FRANCE - GAMBIA   (Hall A)   
03/05/2018            
19:15 RUSSIA - CATALONIA   (Pompeu)
04/05/2018
15:00 FRANCE - RUSSIA  (Hall  A)  
05/05/2018  
16:00  GAMBIA - RUSSIA   (Hall B1)

GENERAL CLASSIFICATION FINAL OPEN JUNIOR 2018 MICROFUTSAL

BORN 2007-2008

1st
FRANCE
2nd
RUSSIA
3rd
GAMBIA
4th
CATALONIA