[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
COMPETITION SCHEDULE
COMPOSITION  OF  GROUPS
GROUP "B"
 1- TAIPEI (Taiwan)
2- GIRLPOWER R (Russia)
GROUP "A"
1- VOLVO CALAMINA (Belgium)
2- GIRLPOWER (Russia)
3- TEIA FS (Catalonia)
3- F.S. FEMENI LLORET (Catalonia)

 FUTSAL SECTION

16/11/2015   
11:30 h.: TAIPEI - F.S. FEMENI LLORET                                (Group B)
11:30 h.: GIRLPOWER - TEIA FS                                            (Group A)

17/11/2015
10:00 h.: VOLVO CALAMINA - TEIA F.S                               (Group A)
21:45 h.: F.S.FEMENI LLORET - GIRLPOWER  R                  (Group B) Pompeu

18/11/2015
11:30 h.: GIRLPOWER R - TAIPEI                                             (Group A)
11:30 h.: VOLVO CALAMINA - GIRLPOWER                         (Group B)
17:30 h.: GIRLS TOURNAMENT: LLORET - AUSTRALIA

19/11/2015
10:00 h.: 1st SEMIFINAL: A1 - B2: TEIA FS - F.S.FEMENI LLORET
10:00 h.: 2nd SEMIFINAL: VOLVO CALAMINA - TAIPEI

20/11/2015
11:30 h.: (A3-B3) GIRLPOWER - GIRLPOWER R  
11:30 h.: TEIA FS - TAIPEI

MICROFUTSAL 3X3 SECTION

18/11/2015
17:00 h.: 1/2 FINAL: F.S.FEMENI LLORET - GIRLPOWER R
17:00 h.: 1/2 FINAL: TAIPEI - GIRLPOWER
17:40 h.: FINAL: F.S.FEMENI LLORET -  TAIPEI                                              
  

RESULTS AND STANDINGS

DATA
TIME
GROUP
HALL
MATCH
RESULT
16.11
11:30
B
A
Taipei – FS Femeni LLoret
10
1
17.11
21:45
B
Pompeu
FS Femeni LLoret - Girlpower R
6
3
18.06
11:30
B
A
Girlpower R - Taipei
1
10
  
DATA
TIME
GROUP
HALL
MATCH
RESULT
16.11
11:30
A
B
Girlpower – Teia FS
0
22
17.11
10:00
A
A
Teia FS (*) - Volvo Calamina
6
6
18.06
11:30
A
B
Volvo Calamina - Girlpower
17
0
(*) Winner of the match on penalties (3-1)
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
TEIA FS (*)
2
1
1
0
28
6
5
+22
2
VOLVO CALAMINA
2
1
1
0
23
6
4
+17
3
GIRLPOWER
2
0
0
2
0
39
0
-32
(*) Figure with an extra point for penalties win
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
TAIPEI   
2
2
0
0
20
2
6
+18
2
FS FEMENI LLORET
2
1
0
1
7
13
3
-6
3
 GIRLPOWER R
2
0
0
2
4
16
0
-12
  
EUROPEAN CUP WOMEN'S CLUBS 2015
FUTSAL AND MICROFUTSAL 3X3
EUROPEAN CUP WOMEN'S CLUBS 2015
RESULTS MICROFUTSAL 3X3
FINAL
18.11
17:40
FS FEMENI LLORET
TAIPEI
2
6
  
SEMIFINALS
18.11
17:00
FS FEMENI LLORET (*)
GIRLPOWER R
0
0
18.11
17:00
TAIPEI (**)
 GIRLPOWER
1
1
(*) Winner of Penaltis (1-0)
(**) Winner of Penaltys (3-2)
FINAL
18.11
17:40
TEIA FS
TAIPEI
7
2
  
SEMIFINALS
18.11
17:00
TEIA FS
FS FEMENI LLORET
16
1
18.11
17:00
VOLVO CALAMINA
TAIPEI
0
2
  

GENERAL CLASIFICATION CUP WOMEN'S CLUBS FUTSAL 2015

  
1th
TEIA FS (CATALONIA)
2nd
TAIPEI (TAIWAN)
3rd
VOLVO CALAMINA (BELGIUM)
3rd
FS FEMENI LLORET (CATALONIA)
5th
GIRLPOWER R (RUSSIA)
6th
GIRLPOWER (RUSSIA)

Best goalkeeper: NAIARA ZARATE NORENO (TEIA FS)
Top scorer: JUSTINE GOMBOSO (VOLVO CALAMINA)
Best player: HUANG YU-TZU (TAIPEI)
  
CLASIFICACION GENERAL COPA EUROPA CLUBS FEMENINOS MICROFUTSAL 3X3 2015

  
TAIPEI (TAIWAN)
FS FEMENI LLORET (CATALIÑA)
GIRLPOWER R (RUSIA)
GIRLPOWER (RUSIA)