[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[http://youtu.be/cMe6NCel9E4]
[http://youtu.be/NNdoABRQBXk]
[http://youtu.be/dysJ1hq5eNo]
[http://youtu.be/cBI0EIXWwek]
[http://youtu.be/qY-4XLkehPM]
[http://youtu.be/-ri_Pz8EILs]
[http://youtu.be/oZRPkqrmPuA]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal

COMPOSITION OF GROUPS

GROUP "A"
1- TORPEDO MAMI MOSCU (Russia)
2- FSF LES BOTIGUES DE SITGES (Catalonia)
3- FSF COMARCA DE NIJAR (Spain)
GROUP "B"
1- VOLVO CALAMINA (Belgium)
2- DAIRAGIRLS MILANO (Italy)
3- IDIAZABAL PILARRENEA JATETXEA (Euskadi)
GROUP "C"
1- SPARTAK RIAZAN (Russia)
2- TEIA FÚTBOL CINC (Catalonia)
  

EUROPEAN CUP WOMEN CLUB FUTSAL BLANES CITY ESPORTIVA  (Catalonia) 12 to 16 DECEMBER 2012

COMPETITION SCHEDULE

12/12/2012
            11:45 h. Spartak - Teia                                   (Group C)
            15:00 h. Volvo - Dairagirls                              (Group B)
            16:15 h. Nijar - Torpedo                                 (Group A)

             13/10/2012                                                                      
             16:15 h. Les Botigues - Nijar                          (Group A)
             20:00 h. Opening Ceremonyal
             20:15 h. Dairagirsl - Idiazabal                         (Group B)

  14/10/2012
              11:45 h. Teia - Spartak                                  (Group C)
              15:00 h. Idiazabal - Volvo                             (Group B)
              16:15 h. Torpedo - Les Botigues     
              (Group A)

  15/10/2012
              13:45 h. Volvo - Les Botigues (I)
              15:00 h. Teia - Idiazabal         (II)
              15:30 h. Torpedo - Spartak    (III)
              16:15 h. Nijar - Dairagirls        (IV)

              16/10/2012
                 10:00 h. Semifinal: Les Botigues- Nijar
              11:30 h. Semifinal: Teia - Torpedo
           
              16:00 h. FINAL: Nijar - Torpedo
              17:20 h. Awarding Ceremony
  

RESULTS AND STANDING

GRoUP "A"
Nijar
Torpedo
2
4
Les Botigues
Nijar
4
11
Torpedo
 Les Botigues
4
3
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
Torpedo
2
2
0
0
8
5
6
+3
2
Nijar
2
1
0
1
13
8
3
+5
3
Les Botigues
2
0
0
2
7
15
0
-8
  
GRoUP "B"
Volvo
Diaragirls
3
1
Dairagirls
Idiazabal
5
3
Idiazabal
Volvo
1
10
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
Volvo
2
2
0
0
13
2
6
+11
2
Dairagirls
2
1
0
1
6
6
3
0
3
Idiazabal
2
0
0
2
4
15
0
-11
  
GRoUP "C"
Volvo
Les Botigues
5
7
Teia
Ideazabal
2
1
Torpedo
Spartak
10
0
Nijar
Dairagirls
5
3
  
1/4 FINAL
Les Botigues
Nijar
3
5
Teia
Torpedo (*)
2
2
(*) Winner penaltys
1/2 FINAL
Nijar
Torpedo
2
3
  
FINAL
Spartak
Teia
4
5
Teia
Spartak
5
1
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
Teia
2
2
0
0
10
5
6
+5
2
Spartak
2
0
0
2
5
10
0
-5
  
FSF COMARCA NIJAR
DAIRAGIRLS MILANO
TEIA FUTBOL CINC