[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
COMPOSITION OF GROUPS
GROUP "B"
1- SLOVAKIA
2- INDIA
GROUP "A"
1- RUSSIA
2- GAMBIA
3- UKRAINE
3- FLANDERS
III WORLD CHAMPIONSHIP NATIONAL TEAMS OF MICROFUTSAL 3X3
GROUP "C"
 1- BELARUS
2- BELGIUM
3- ITALY
COMPETITION SCHEDULE
20/09/2016   
10:00 h.: RUSSIA - UKRAINE                     (Group A)

22/09/2016   
14:00 h.: UKRAINE - GAMBIA                     (Group A)
15:30 h.: BELGIUM - ITALY                         (Group C)
15:30 h.: SLOVAKIA - FLANDERS               (Group B)

23/09/2016
11:30 h.: BELARUS - ITALY                        (Grupo C)
13:00 h.: INDIA - FLANDERS                      (Grupo B)

24/09/2016
10:00 h.: SLOVAKIA - INDIA                       (Grupo B) 
10:00 h.: BELARUS - BELGIUM                  (Grupo C)
11:30 h.: RUSSIA - GAMBIA                       (Grupo A)
11:30 h.: MATCH FOR 7-8 PLACES 

25/09/2016
10:00 h.: 1/2 OF FINAL (I-IV)
10:00 h.: 1/2 OF FINAL (II-III)
11:30 h.: MATCH FOR 5-6 PLACES
11:30 h.: FINAL

RESULTS AND STANDINGS

GROUP "B"
GROUP "A"
GROUP "C"
FINAL
25.09
11:30
RUSSIA
BELARUS
6
1
  
SEMIFINALS
25.09
10:00
RUSSIA 
BELGIUM
8
0
25.09
10:00
SLOVAKIA
BELARUS
5
7
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL III CHAMPIONSHIP NATIONAL TEAMS OF MICROFUTSAL 3X3, 2016

  
RUSSIA
BELARUS
SLOVAKIA
BELGIUM
INDIA
GAMBIA
FLANDERS
ITALY
UKRAINE

  
MATCH FOR 5-6 PLACES
25.09
11:30
INDIA
GAMBIA
7
6
  
MATCH FOR 7-8 PLACES
24.09
11:30
FLANDERS
ITALY
20
3
  
DATA
TIME
MACTH
RESULT
20.09
10:00
Russia - Ukraine
19
0
22.09
14:00
Ukraine - Gambia
2
6
24.09
11:30
Russia - Gambia
6
1
  
DATA
TIME
MACTH
RESULT
22.09
13:30
Slovakia - Flanders
12
3
22.09
14:00
India - Flanders
3
1
24.09
11:30
Slovakia - India
11
5
  
DATA
TIME
MACTH
RESULT
22.09
15:30
Belgium - Italy
6
1
23.09
11:30
Belarus - Italy
17
1
24.09
10:00
Belarus - Belgium
9
1
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
RUSIA
2
2
0
0
25
1
6
+24
2
GAMBIA
2
1
0
1
7
8
3
-1
3
UCRANIA
2
0
0
2
2
25
0
-23
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
SLOVAKIA
2
2
0
0
23
8
6
+15
2
INDIA
2
1
0
1
8
12
3
-4
3
FLANDERS
2
0
0
2
4
15
0
-11
  
 
Equipo
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
BELARUS
2
2
0
0
26
2
6
+24
2
BELGIUM
2
1
0
1
7
10
3
-3
3
ITALY
2
0
0
2
2
23
0
-21
  
VI EUROPA LEAGUE CLUBS OF
MICROFUTSAL 3X3, 2016
COMPETITION SCHEDULE
QUARTER FINAL
FINAL 1 - 3 PLACES
Data
Time
Macth
19.09.
12:30
QUARTER FINAL
20.09.
11:30
QUARTER FINAL
20.09.
12:45
QUARTER FINAL
20.09.
21:30
QUARTER FINAL
 
 
 
21.09.
11:30
FINAL 1-3 PLACES
22.09.
14:00
FINAL 1-3 PLACES
23.09.
11:30
FINAL 1-3 PLACES
  
GENERAL CLASIFICAtION  FINAL VI EUROPA LEAGUE CLUBS of MICROFUTSAL 3X3, 2016
  
SHATT (Russia)
AVIAZAVOD (Belarus)
LIPINO (Slovakia)
NEMIROFF (Israel)
URALMASH (Russia)
VOLAT (Belarus)
LLORET SPORTIU (Catalonia)
STROITEL (Ukraine)
  
Data
Time
Macth
Result
19.09
12:30
NEMIROFF (Israel) – STROITEL (Ukraine)
5
0
20.09
11:30
AVIAZAVOD (Belarus) - URALMASH (Russia)
2
1
20.09
12:45
LIPINO (Slovakia) - VOLAT (Belarus)
6
3
20.09
21:30
LLORET ESPORTIU (Catalonia) – SHATT (Russia)
2
7
  
Data
Time
Macth
Result
21.09
11:30
AVIAZAVOD (Belarus) * – LIPINO (Slovakia)
4
4
22.09
14:00
SHATT (Russia) - AVIAZAVOD (Belarus)
4
2
23.09
11:30
LIPINO (Slovakia) - SHATT (Russia)
8
9
 
 
 (*) Winner by penaltys (1-0)
 
 
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
SHATT
2
2
0
0
13
10
6
+3
2
AVIAZAVOD
2
0
1
1
6
8
2
-2
3
LIPINO
2
0
1
1
12
13
1
-11
  
TOURNAMENT EXPERIMENTAL WORLD CUP NATIONAL TEAMS MICROFUTSAL 4X4, 2016
COMPETITION SCHEDULE
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
INDIA
2
1
1
0
7
2
4
+5
2
RUSSIA
2
1
0
1
2
6
3
-4
3
ITALY
2
0
1
1
1
2
2
-1
  
Data
Macth
Result
25.09
ITALY * - INDIA 
1
1
26.09
RUSSIA - INDIA
1
6
26.09
RUSSIA - ITALY
1
0
 
(*) Winner by penaltys (1-0)
 
 
  
GENERAL CLASIFICATION  FINAL TOURNAMENT EXPERIMENTAL WORLD CUP NATIONAL TEAMS MICROFUTSAL 4X4, 2016
  
INDIA
RUSSIA
ITALY

  
TOURNAMENT FUTSAL BEACH NATIONAL TEAMS, 2016
COMPETITION SCHEDULE
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
INDIA
2
2
0
0
4
1
6
+3
2
ITALY
2
1
0
1
2
3
3
-1
3
RUSSIA
2
0
0
2
0
2
0
-2
  
Data
Macth
Result
25.09
INDIA - ITALY   
3
1
25.09
 INDIA - RUSSIA
1
0
25.09
RUSSIA - ITALY
0
1
 
 
 
 
  
GENERAL CLASIFICATION  FINAL TOURNAMENT FUTSAL BEACH NATIONAL TEAMS , 2016
  
INDIA
ITALY
RUSSIA