[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
COMPETITION SCHDULE
COMPOSITION OF GROUPS
GROUP "B"
GROUP "A"
1- EXPOTORG (Russia)   
2- SLOVAN (Czech R.)   
3- YONG UNITEC TEAM (Spain)
1- URALAN (Russia)   
2- BOMBARDACI VETRNI (Czech R.)    
3- ADF (France)    
GROUP "C"
1- NSL (Kazakhstan)   
2- FUTSAL LE LUC (France)    
3- F.S. LLORET DE MAR (Catalonia)    
29/04/2019
11:30 YONG UNITEC TEAM - EXPOTORG —   (Hall A)                   
11:30 URALAN— ADF   (Hall B)
15:00 NSL - FUTSAL LE LUC (Hall B)

30/04/2019
10:00  ADF - BOMBARDACI  (Hall  A)
10:00  EXPOTORG - SLOVAN  (Hall  B)
11:30  F.S. LLORET DE MARB - NSL -  (Hall  B) 
                                           
01/05/2019  
11:30  SLOVAN - YONG UNITEC TEAM -  (Hall  A)
11:30  BOMBARDACIURALAN   (Hall B)
15:00   FUTSAL LE LUC — F.S. LLORET DE MAR  (Hall  B)
         
02/05/2018  
10:00  QF  I  (A1,B1,C1) (A3,B3,C3)  (Hall A)
10:00  QF  II  (A1,B1,C1) (A3,B3,C3)  (Hall B)
12:00  QF  III  (A1,B1,C1) (A2,B2,C2)  (Hall A)    
12:00  QF  IV  (A2,B2,C0) (A2,B2,C2)  (Hall B)  

03/05/2016
11:30  ½ OF FINAL A1- B2 (I) (Hall  A)
11:30  ½ OF FINAL B1-A2 (II) (Hall  B)

04/05/2016

            10:30  FINAL: WINNERS SEMIFINALS 

1- EXPOTORG (Russia)   
2- SLOVAN (Czech R.)   
3- YONG UNITEC TEAM (Spain)   
1- URALAN (Russia)   
2- BOMBARDACI VETRNI (Czech R.)    
3- ADF (France)    
GROUP "C"
1- NSL (Kazakhstan)   
2- FUTSAL LE LUC (France)    
3- F.S. LLORET DE MAR  (Catalonia)    
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
29.04
11:30
A
Yong United Team  - Expotorg
0
5
30.04
10:00
B
Expotorg - Slovan
6
4
01.05
11:30
A
Slovan - Yong United Team 
5
0
  
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
29.04
11:30
B
Uralan – ADF
8
3
30.04
10:00
A
ADF - Bombardaci
0
6
01.05
11:30
B
Bombardaci  - Uralan 
5
6
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
EXPOTORG
2
2
0
0
11
4
6
+7
2
SLOVAN
2
1
0
1
9
6
3
+3
3
YONG UNITEC  TEAM
2
0
0
2
0
10
0
-10
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
URALAN
2
2
0
0
14
8
6
+6
2
BOMBARDACHI VETRNI 
2
1
0
1
11
6
3
+5
3
ADF
2
0
0
2
3
14
0
-11
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
NSL
2
2
0
0
30
4
6
+26
2
FUTSAL LE LUC
2
1
0
1
11
9
3
+2
3
F.S. LLORET DE MAR
2
0
0
2
5
33
0
-28
  
Data
Time
Macth
Hall
Result
02.05
10:00
(III) URALAN - FUTSAL LE LUC
A
4
6
02.05
10:00
(II) EXPOTORG - F.S. LLORET DE MAR
B
24
5
02.05
12:00
(I) NSL - ADF
A
7
2
02.05
12:00
(IV) BOMBARDACHI - SLOVAN
B
5
7
  
FECHA
HORA
SALA
PARTIDO
RESULTADO
29.04
15:00
B
NSL – Futsal Le Luc
7
1
30.04
11:30
B
F.S. LLORET DE MAR - NSL
3
23
01.05
15:00
B
Futsal Le Luc - F.S. LLORET DE MAR
10
2
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL XXIII UEFS CUP CLUBS  MEN

1st
EXPOTORG  (Russia)
2nd
SLOVAN  (Czech R.)
3rd
FUTSAL LE LUC (France)
3rd
NSL (Kazakhstan)
5th
BOMBARDACI VETRNI (Czech R.)
6th
 URALAN (Russia)
7th
ADF ( France)
8th
F.S. LLORET DE MAR (Catalonia)
9th
YONG UNITEC TEAM (Spain)
             Top Scorer Player: ALMAZ DILDABEKOV (NSL)
          Best Goalkeeping: RIANI KHALED  (FUTSA LE LUC)     
          Best Player Tournament: ANTON ISKUSNYKH (EXPOTORG)
Fecha
Hora
Partido
Sala
Resultado
03.05
11:30
NSL  - EXPOTORG
A
1
6
03.05
11:30
FUTSAL LE LUC -  SLOVAN
B
2
4
  
Fecha
Hora
Partido
Sala
Resultado
04.05
10:30
EXPOTORG - SLOVAN
B
3
1
  
 FINAL
 SEMIFINALS
 QUARTER FINALS
GROUP "A"
GROUP "B"
RESULTS AND STANDINGS