[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[http://youtu.be/61L9PQXhj0A]
[http://youtu.be/EZAMBoIKWgs]
[http://youtu.be/P_rc7MNIk84]
[http://youtu.be/rYS5N0O26Jo]
[http://youtu.be/HgE0oEH6Go4]
[http://youtu.be/gH__cj77Sb4]
[http://youtu.be/I44IaxUgQEo]
[http://youtu.be/gwT0cHXEdXA]
[http://youtu.be/bQBahogbi8k]
[http://youtu.be/swkkpbWOMEE]
[http://youtu.be/9d0d9Bc0h0M]
[http://youtu.be/crkaA81gbMM]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal

GROUP “A”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
RUSSIA 
GAMBIA
17
1
 
1
RUSSIA
2
2
0
0
24
1
6
+23
GAMBIA
SPAIN
1
9
 
2
SPAIN
2
2
0
0
9
8
3
+1
SPAIN
RUSSIA
0
7
 
3
GAMBIA
2
0
0
2
2
26
0
-24


GROUP “B”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
  BELGIUM
MOLDAVA
9
6
 
1
BELGIUM
2
2
0
0
13
7
6
+6
EUSKADI
BELGIUM
1
4
 
2
EUSKADI
2
1
0
1
5
7
3
-2
MOLDOVA  
EUSKADI
3
4
 
3
MOLDAVA  
2
0
0
2
9
13
0
-4
  

RESULTS AND STANDINGS

05/03/2013
           10:30 h. RUSSIA – GAMBIA            (Group A)
           12:00 h. BELGIUM – MOLDOVA    (Group B)

06/03/2013                                                                      
            12:00 h. GAMBIA - SPAIN             (Group A)
            18:00 h. Opening Ceremony
            18:15 h. EUSKADI - BELGIUM      (Group B)

07/03/2013
            10:30 h. MOLDOVA – EUSKADI   (Group B)
            12:00 h. SPAIN - RUSSIA               (Group A)

08/03/2013
            18:00 1st Semifinal    1st GROUP "A" - 2nd GROUP "B"
19:30 2nd Semifinal 2nd GROUP "A" - 1st GROUP "B"

09/03/2013
18:00 h. 3rd Place game
            19:30 h. F I N A L
            20:45 h. Closing Ceremony
  

COMPETITION SCHEDULE

1- BELGIUM
2- EUSKADI
3- MOLDOVA
1- RUSSIA
2- GAMBIA
3- SPAIN
GROUP "B"
GROUP "A"

COMPOSITION OF GROUPS

IV NATIONS CUP
 Platja d'Aro FROM 05 TO O9 MARCH  2013
RUSSIA
EUSKADI
3
2
SPAIN
BELGIUM
3
5
  
1/2 FINAL
3-4 TH PLACES
EUSKADI
SPAIN
3
2
  
RUSSIA (*)
BELGIUM
2
2
(*) Penaltys winner
FINAL

GENERAL CLASIFICATION IV NATIONS CUP 2013

  
Russia
Belgium
Basque Country-Euskadi
Spain
Moldava
Gambia

Best striker: Martinez Javier (Euskadi)
Best defense: Sergey Karin (Russia)
Best goalkeeper: Rodriguez Pablo (Spain)
Top scorer: Zhuravski Alexei (Russia)
Best player: Dillian Steven (Belgium)