[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
III EUROPEAN LEAGUE MICROFUTSAL
 Platja d'Aro FROM 11 TO 15 DE MARCH 2013

COMPOSITION OF GROUPS

COMPETITION SCHEDULE

GROUP "B"
GROUP "C"

RESULTS AND STANDINGS

GROUP “A”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
Minsk
Magreb
1
6
 
1
KFH Shuvalov
2
2
0
0
17
10
6
+7
Magreb
KFH Shuvalov
0
6
 
2
Magreb
2
1
0
1
6
7
3
-1
KFH Shuvalov
Minsk
11
10
 
3
Minsk
2
0
0
2
11
17
0
-6


GROUP “B”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
Universal 
Gambia Team
10
3
 
1
Universal
2
2
0
0
11
3
6
+8
Gambian Team
CAT FCFS
1
0
 
2
Gambia Team
2
1
0
1
4
10
3
-6
CAT FCFS
Universal
0
1
 
3
CAT FCFS
2
0
0
2
0
2
0
-2


GROUP “C”

 
 
 
 
 
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
Ultra
Girona F.S.
7
3
 
1
Ultra
2
2
0
0
18
9
6
+9
Girona F.S.
Alusta
12
3
 
2
Girona F.S.
2
1
0
1
15
10
3
+5
Alusta
Ultra
6
11
 
3
Alusta
2
0
0
2
9
23
0
-14

  
Universal
Girona
5
3
Ultra
KFH Shuvalov
4
5
  
1/2 FINAL
1/4 FINAL
FINAL
GROUP "A"
Ultra
Minsk
14
5
Universal
Alusta
2
0
KFH Shuvalov
Gambia Team
7
3
Girona
Magreb
11
4
  
Universal
KFH Shuvalov
5
9
  
1- Universal (Russia)
2- Gambia Team (Gambia)
3- CAT FCFS (Catalonia)
11/03/2013
           09:30 h. Minsk - Magreb                      (GROUP A)                       
           10:30 h. Universal - Gambia Team        (GROUP B)
           13:00 h. Ultra - Girona F.S.                  (GROUP C)

12/03/2013                                                                      
            10:00 h. Magreb - KFH Shuvalov        (GROUP A)
            11:00 h. Gambia Team - CAT FCFS   (GROUP B)
            12:00 h. Girona F.S. - Alusta               (GROUP C)

13/03/2013
            10:00 h. KFH Shuvalov - Minsk           (GROUP A)
            11:00 h. CAT FCFS - Universal           (GROUP B)
            12:00 h. Alusta - Ultra                          (GROUP C)
           
14/03/2013 (1/4 FINAL)
            09:00 h.
            10:00 h.
11:00 h.
12:00 h.

15/03/2013 (SEMIFINALS AND FINAL)
           10:00 h. 1ª-SEMIFINAL
           11:00 h. 2ª-SEMIFINAL
 
           13:00 h. F I N A L
          
  
1- Ultra (Russia)
2- Girona F.S. (Spain)
3- Alusta (Ukraine)
1- Minsk (Belarus)
2- Magreb (Morocco)
3- KFH Shuvalov (Russia)

 general CLASIFICATION III EUROPEAN LEAGUE MICROFUTSAL 3 X 3

  
KFH SHUVALOV
UNIVERSAL
ULTRA
GIRONA
GAMBIA TEAM
MAGREB
MINSK
ALUSTA



Jugador mas Veterano: Nikolay Nikolaev (MINSK)
Top scorer: Andrei Georgiersii (KFH SHUVALOV)
Best player: Andrei Georgiersii (KFH SHUVALOV)